Mētelis, taksometrs, elektrība

 

 

elektro-janaitis-1073

Ja kādreiz agrāk radās nepieciešamība nopirkt mēteli, tad veikalā tam bija noteikta cena. Mētelis maksā – tik un tik.

Tagad ar mēteļiem būšot līdzīgi kā ar maksu par elektrību un taksometru. Mētelis it kā būšot sadalīts pirmeizinātājos – mēteļa drēbe maksā tik un tik, odere – tik un tik, pogas – tik un tik, šūšana – tik un tik, modelēšana – arī tik un tik. Gandrīz piemirsu – atvešana uz veikalu – tik un tik. Ja nevelk uzreiz mugurā, tad vēl par iesaiņošanu.

Apmēram līdzīgi kā maksa par taksometru – iesēšanās, vienošanās par braucienu, nobrauktā kilometrāža un izkāpšana. Ahā! Izkāpšana pagaidām vēl par brīvu. Pagaidām…

taksis

Paskatiet electrum rēķinu. Arī par tā piesūtīšanu tiek iekasēta maksa.

rekins-2017

Mani mulsina, ka rēķinā nav iekļauta vēl viena maksas pozīcija – sestā par  50Hz. Tā taču, mīļie draugi, ir maiņstrāva, kas pārvietojās ļoti ātri turp/šurp un iznāk tā, ka  šo elektronu skraidīšanu saņemam bez maksas…

Kaut gan par elektrību neviens tā īsti nezina pateikt, kas tā tāda ir, toties kādā veidā izskaitļots un cik ātri pieaug maksa par to, varam pārliecināties, paskatot 2005. gada rēķinu, kad maksājām par patērēto kWh. Tad bija viena pozīcija, tagad sadalot elektoenerģiju pirmreizinātājos, maksājam par piecām pozīcijām.

Vakar radio Raimonds Pauls lasīja bērniem vakara pasaciņu par zudušo taisnību. Tā gan nebija par elektrību, bet par kāda grāfa netaisni atņemto māju trūcīgam zemniekam…

rekins-2005 Tāds nu ir tas māņu cirks, par tirgus atvēršanu elektrībai! Sekos gāze. Gāze, es juma saku…

P.S. Andra Šķēles ģimenei pastarpinātajiem uzņēmumiem “Vēja parks” par 2016. gadu pārskaitīti 3 993 908 eiro. (Ziņa 2017.22.02.par OIK)

Advertisements

3 Responses to Mētelis, taksometrs, elektrība

  1. Padomju laikā strādāju slepenā zinātniskas pētniecības institūtā. Jaunieceltais informācijas nodaļas vadītājs smiedamies stāstīja, kā viņš tiek galā ar darbu; ja kāda iestāde vai cilvēks prasa informāciju, tad prasītajs saņem atbildi: “Lai labāk apmierinātu jūsu pieprasījumu, lūdzam paziņot, precīzi kāda informācija jums ir vajadzīga, kādā nozarē, kādā jautājumā, kādā formātā, kādā apjomā, cik sīka, par cik gadiem, kādā valodā, uz kāda nesēja”, u.t.t.
    Parasti prasītāji viņu vairs netraucējot. Uz manu jautājumu, ko viņš dara, ja tomēr saņem atbildi un prasītājs lūgumu atkārto, viņs smaidīdams pastāstīja, ka tajos retajos gadījumos viņš uzstāda 10 reizes vairāk jautājumus, un uz tiem atbildi gan vēl nekad neesot saņēmis.
    Es toreiz domāju, ka viņš apzinās priekšāstāvošo sistēmas sabrukumu un nodarbojas ar apzinātu sabotāžu. Bet pamazām sapratu, ka ir vienkāršāk; viņš centās saņemt lielāku algu un mazāk darīt.
    Izskatās, ka cilvēku instinkti kopš tā laika nav daudz mainījušies. I.V.

  2. Atpakaļ ziņojums: Latvijas blogāres apskats #61 (13.02.-19.02.). – BALTAIS RUNCIS

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: