Dārgās baktērijas, kas vairo atkritumus.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Uztura bagātinātājs Liveo

Iepakojuma goliātisms iepretim nelielajam daudzumam derīgā produkta – ne tikai mūsdienu sērga, bet lai vairāk nopelnītu. Uz atkritumiem. Optiskais māns, lai pircējam šķistu, ka lielums adekvāts cenai. Te būs viens raksturīgs piemērs.

Liveo 4 – uztura bagātinātājs kapsulās. Ražotājs un izplatītājs SIA Sagitus Rīgā.

15 kapsulas (neto – 3,45 grami) maksā 7,39 eiro. Šodien. Rīt varbūt vairāk. Tā ar daudziem medikamentiem un uztura bagātinātājiem gadās. 1 kilograma šāda uztura bagātinātāja cena – 2142 eiro. Vai tas nav dārgāk par safrānu?

Pieņemsim, ka baktēŗijām, kas guļ kapsulās un gaida optiski piemānīto pircēju, ir tiešām brīnumains spēks un par to, ja tie septiņi eiro ir, var arī maksāt.

Bet, paskatiet attēlā, ar kādām atkritumu (iepakojuma) kārtām apaugusi kapsula. Plastmasas dozīte 25 mm diametrā (pat pusi no tās apjoma neaizņem kapsulas), ievietota kartona oderējumā un tas savukārt 55x55x80 mm kārbiņā.

Te būtu vēl viena atsauce no Valda Ošiņa attēla veidā, kad Liveo maksāja 7,28 eiro

Pārspīlētā iepakojuma flagmanis ir Pūres šokolāde. Pēc kārbām spriežot kartona/plastmasas cehs tur kudī lielāks par šokolādes ražotni.

16 Lāču konfektēm arī par pieticīgu iepakojumu sūdzēties nevar. Meži guļas zem zāģiem, iespiedmašīnas mašīnas griežas, apgrozījums un peļņa aug nevis uz produktu, bet uz īslaicīgo izmetamo iepakojumu. Jā, atkritumu ražošana ir ienesīgs rūpals! Un atkritumu kalni aug ātri. Nav taču likuma par optisko mānu…

Maksājam mēs – par nevajadzīgu atkritumu radīšanu un to apsaimniekošanu…

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Lāču šokolādes 16 konfektes

 

7 thoughts on “Dārgās baktērijas, kas vairo atkritumus.

 1. Mums jāpaceļas pāri sev pašiem. Tas nozīmē ieraudzīt:
  1. Sociālisma un marksisma lozungi, kas teica, ka preces cena atbilst tās izgatavošanas izmaksām, pagājuši jau sen. Šodien preces cena ir tik, cik par to ir ar mieru dot tas, kam vajaga, kam, ja nebūs, tad varbūt jāmirst. To sauc par tirgus jeb pieprasījuma-piedāvājuma cenu.
  2. Lieli un spoži iesaiņojumi pieder pie lielās masu cilvēka (sevi neapzinoša saprogrammēta pusautomāta) smadzeņu un rīcības vadīšanas mehānisma: vairākums to neredz (bet rīkojas saskaņā ar to), mazākums (dažreiz) ierauga, pasaka sev un citiem un … nekas nenotiek. Jo pārvaldīšanas sistēma (to sauc par demokrātiju, tiesisku valsti, izglītību un kultūru) tik stipri aizsargā pastāvošo, ka nekas nevar notikt.
  3. Visa cilvēces vēsture rāda, ka materiālo labumu sadale vienmēr ir apsteigusi likumus un lozungus, kas to pavada.
  3. Es domāju, ka sociālā un mentālā nevienlīdzība ir neatņemams cilvēku sabiedrību pavadonis. Vai ir iespējams to samazināt, kad masu cilvēka apziņu un rīcību pārvalda izklaides industrijas tā sauktā ‘kultūra’? Vai to vispār vajaga samazināt? Saka, ka nevienlīdzība ir derīga tikmēr, kamēr tā veicina cilvēces progresu. Kas tas ir – cilvēces progress?

  Šādā skatījumā mūsu darbošanās atgādina bērnus jūras krastā, kuri ceļ smilšu pilis, kuras nākošajā naktī nojauks viļņi un vējš. Un mūsu ‘protestēšana’ ir primātu vajadzība sevi apliecināt.

  Jau pagājušā gadsimtā Veidenbaums rakstīja:

  Un ārprātīgo ir ceturtā suga,
  Diemžēl, ka viņu tik visai nedaudz,
  Pie sirds kam ķeras šī bēdu luga,
  Kas muļķus pie gaismas, pie brīvības sauc.

  Imants Vilks

  1. Jā, es apzinos, ka pieres dauzīšanai pret sienu it kā nav jēga. It kā nav… Un tomēr, es nekad nesamierināšos, ja manus līdzcilvēkus, tajā skaitā arī mani – MUĻĶO. Vismaz, lai apmuļķotāji zina, ka arī mēs zinam un neesam mierā ar reālām nejēdzībām, kas nav savienojamas ar cilvēka saprātu. Pateicībā par līdzdomāšanu, piekrītot visam komentārā paustajam.

   1. Jā, tiešām, ‘apmuļķotāji’ zina, ka mēs (daži) zinām un neesam mierā. Nu un? Es domāju, ka ir sliktāk: tās ‘reālās nejēdzības’ ir savienojamas un ir savienotas ar (mūs pārvaldošo) cilvēku saprātu. Viņi skaidri zina, ko viņi dara, un tik pat skaidri zina, kā mēs rīkosimies. Viss taču notiek pēc viņu scenārija! Viņi programmē, un mēs rīkojamies.
    “Es nekad nesamierināšos”. Hm. Ko tas nozīmē? Saka taču, ka kaķa lāsti debesīs nekāpj.
    Es domāju, ka arī šie (un daudzi citi) ‘lāsti’ ir scenārijā paredzēti…

    Maija Kūle rakstīja, ka šādas interneta vietnes un citas mūsu darbošanās ir tikai ‘tvaika nolaišanas ierīces’. Imants Vilks

   2. “Tvaika nolaišanas ierīces”. Jā. Bet tikai līdz mums nezināmam laikam. Ja esi abrazīvs puteklītis – tu traucē izstrādātajai pretcilvēka shēmai. Tad ko, netraucēsim!?

   3. Nu jā, es konstatēju, ka esmu ‘iekritis’ pārāk lielā pesimismā. Jātrokšņo jau ir:

    “Liela daļa cilvēces vēstures pildīta ar cīņu par cilvēka tiesībām. Tā ir mūžīga cīņa, kurā pilnīga uzvara nav iespējama. Bet šīs cīņas atmešana nozīmē cilvēku sabiedrības sabrukumu.”
    A. Einšteins.

    Skumīgi, ka tik maz varam patraucēt. Jaunie jau kaut ko dara, piemēram, http://www.manabalss.lv. Nākotnes sabiedrību būtu jāpārvalda tieši tā: izvēloties smalku balansu starp to, ko lemj balsojot (mūsu kultūra un vērtības, izglītība, lieli projekti, un daļēji sabiedrības finanses un ekonomika, mūsu kā sugas izdzīvošana liela laika mērogā) un to, ko jāvada speciālistiem (avialaineris, ķirurģiska operācija, un daļēji sabiedrības finanses un ekonomika, mūsu kā sugas izdzīvošana liela laika mērogā). Jo visu jau jābalsta un realitāti, uz īstenību. Ak vai!, tam vajadzīga izglītība… Bet tomēr, trokšņosim, traucēsim, cik var.
    Jāmēģina palīdzēt tautai ieraudzīt un sākt saprast, kas ar mums notiek. Baidos, ka līdz tam vēl daudzas paaudzes. I.V.

 2. Cenas mainās, bet Liveo paliek:) Dokumentālos kadrus, diemžēl, pievienot neizdodas, tādēļ nosūtu atsevišķi.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s