REKLĀMA TIKAI TEV…

SLAZDS – JANAITIS-090005

Reklāmas uzdevums esot radīt pieprasījumu pēc kādas preces, tāpēc reklāmām raksturīga produkta pozitīvo īpašību izcelšana vai pārspīlēšana un negatīvo īpašību noklusēšana. Tātad neteikt patiesību jau ir apmāns. Kurš gan no mums nav izjutis alerģiju, kad kinofilma TV tiek pātraukta ar reklāmu? Mākslas darbā tiek iestarpināts vizuāls svešķermenis, tādā veidā uztvere par filmu tiek deformēta, nojaukta. Paskatot žurnālus un paskaitot cik vietas tajos aizņem reklāma (vismaz 1/5) iznāk, ka jūs pērkot žurnālu, maksājat arī par reklāmas lappusēm. Mums mēdz iegalvot, ka tad, ja nebūtu reklāmu, žurnāls būtu dārgāks, ka par brīvu esot tikai siers peļu slazdā. Nebūsim naivi – par visām reklāmām patiesībā maksā pircējs, jo reklāmizmaksas jau ir ierēķinātas preces cenā. Mīts par velti esošo sieru peļu slazdā ir tikai fikcija.

Pārdevēju maz vai nemaz neinteresē tas, vai jums šī prece būtu vajadzīga. Viņa interesēs ir to pārdot. No veikala noliktavas uzkrājušās preces pārlikt jūsu mājās. Protams, par jūsu naudu.

Latvijas radio 1. kanālā Vizma no Rojas gandrīz katru dienu iet uz pastu. Nu nesaprotu, ko cilvēks tik bieži var darīt pastā un katru reizi stiept mājā mobīlo “pilnīgi par velti”. Es jau minēju par alerģiju, ko rada reklāma. Jau kādu otro gadu kāds teātra režisors netiek vaļā no muguras sāpēm, apgalvojot, ka lietojot ortomax varēs kustēties brīvi. Ja viņš tik ilgu laikā netiek vaļā no muguras sāpēm, tad jau iznāk, ka ortomax nemaz nepalīdz…

Brīnos par reklāmām neizmantotiem laukumiem. Piemēram gleznās, kas muzejos vai galerijās izstādītas, būtu iespējams uzlīmēt enerģijas dzēriena vai ieliktnīšu reklāmu.

Vai ievērojāt, ka reklāmu izplatīšanai tiek izmantotas jūsu ierīces – mobilais tālrunis, pastkastīte reklāmmakulatūrai, dators, no kura spējat vien katru dienu dzēst desmitiem zābaku piedāvājumu par lielām atlaidēm. Atlaižu fikcija arī ir viens no reklāmas apmāna ieročiem, lai ieperinātos potenciālā pircēja smadzenēs.

Strauji tuvojās Jēzus pārdošanas tirgus. Reklāma gaida katrus svētkus vai ievērojamus notikumus, kur tai uzsēsties. Un nav lielas nozīmes turpināt runāt šo tēmu, ko katrs no jums izpratis un uz savas ādas izjutis. Siers peļu slazdā tevi gaida!

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s