LIKUMI LIKUMĪGAJIEM LAUPĪTĀJIEM

 

Ja zagt, tad zagt labi daudz. Ja laupīt, tad laupīt likumīgi. Un tā visa dzīves gudrība… Protams, ne visiem. Kādiem smagi jāstrādā, citādi citiem nebūs ko laupīt. Šodienas ziņa – tiesai izdodamie “Latvijas Krājbankas” izlaupītāji Anglijā nav atrodami.

Nāk prātā bērnu spēļu skaitāmpantiņš. “Oliņ’, boliņ, – kājiņ’, vējiņ. Džimpā, rimpā – bums. Viena gara turku pupa ceļoja uz Angliju. Anglija bij’ aizslēgta un tā atslēg nolauzta… Viens, divi, trīs – tu esi brīvs!”

Manos spēkos un manā situācijā daudzmaz pilnīgu lielāko noziegumu virteni Latvijā man nav iespējams sastādīt. Teiksim, “Bankas Baltija”, “ParexBankas”, “Latvijas Krājbankas” krahi, Digitālās TV un Dzelzceļa vagonu iepirkuma lietas, traģiski nolaidīgā “Maksimas” veikala sabrukšana, neizdevusies radaru sāga un tā joprojām, joprojām… Es šoreiz apstāšos pie 20 gadus restaurētās Ķemeru viesnīcas žoga. Pie Latvijas brīvvalsts laika arhitektūras pērles (arh. Eižens Laube), ko uzbūvēja četros gados, bet nespēj pilnībā sagraut pēdējos divdesmit gados. Var teikt tiešā un pārnestā nozīmē, – “tai melnais suns pie kājām”. Neiedziļināšos šī arhitektūras pieminekļa sagraušanas noziegumā, jo pašlaik aktuāla ir diskusija – būt Okupācijas Nākotnes nama piebūvei vai nebūt, jo visu ieinteresēto skatieni fiksēti virzienā uz piešķirtās un ziedotās naudas iztērēšanu. Laikā, kad Ķemeru sanatorijai vajadzēja kredītu, valdība to liedza. Rezultāts acīmredzams. Uz potenciāli nozīmīgā Ķemeru kūrorta – ilgstošs depresijas zīmogs. Jaunums – publiskā tualete ceļa malā par 0,25 euro. Bet vietā, kas varēja būt par Eiropas nozīmes kurortu – traģisks klusums…

Vienīgais labums – akcīzes nodoklis par gaisu vēl nav ieviests. Elpojiet dziļi!

2 thoughts on “LIKUMI LIKUMĪGAJIEM LAUPĪTĀJIEM

  1. Daudzu mūsdienu cilvēku filosofija izsakāma dažiem vārdiem: ņemt (sev) un izklaidēties, kamēr var. Jo nav jau dzīvei citas jēgas.
    Bet vairākums (vai, vismaz, daudzi) dzīvo kā Veidenbaums rakstīja: strādā un rūpīgi krāj…Rūpējas par bērniem un uztraucas par Ķemeru sanatoriju un raksta dzeju un dzīvo cilvēka dzīvi. Un cenšas nedomāt pārāk daudz.
    Bet, diemžēl, īstenība ir vēl skarbāka: Scientists Build Case for ‘Sixth Extinction’ … and Say It Could Kill Us (zinātnieku pārdomas un komentāri: http://www.basicrulesoflife.wordpress.com). Avots: http://www.nbcnews.com/science/environment/scientists-build-case-sixth-extinction-say-it-could-kill-us-n378586.
    Nokārtām galvām, aizņemti ar sevi un savu ikdienu un saviem priekiem un izklaidēm, iet cilvēku cilts, sevi nezinot un nesaprotot. Nezinot, kāpēc viņi ir šeit, un kāda tam visam ir jēga. Rīkojas saskaņā ar instinktu prasībām un iet. Uz kurieni?
    Kaut kāds godīgums, taisnīgums un valsts? Mēs zinām, ka (valstī) vairs nav, un tādēļ ņemam, kamēr var. Kāda tur vairs sanatorija? Tāpat iesim bojā. Imants Vilks

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s