LIKTEŅA PACIENTI

Katram savs slēdzis

Lai atsaucās tie, kuri neatzīst sevi par likteņa pacientiem. Mēs visi. It kā 10% no visiem – dažs vieglāk, dažs smagāk sirgst ar depresiju, šizofrēniju – vai citām psihiskas novirzes slimībām. Palasiet interneta portālos anonīmos komentētājus. Tur šie desmit procenti atrod savu izpaušanos, komentējot, aplejot ar internetdubļiem cits citu vai negatīvo ziņu personāžus, kaut paši tiešā veidā nebūdami Rīgas Psihatrijas un narkoloģijas centra pacienti – piemin Tvaika ielu.

Neliels citāts no preses relīzes izstādei SARKANDAUGAVA. DĀRZS. Mākslas projekta “Urbānie pilsētstāsti” Rīgas mikrorajonos.

No 14. līdz 17.augustam Sarkandaugavā Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centra 5. korpusā būs (bija) skatāma ekspozīcija „Dārzs”. Vairāk nekā 100 gadus senā ēka būs (bija) atvērta visiem interesentiem, kuri varēs (varēja) iepazīties gan ar nama un slimnīcas vēsturisko vidi, gan ar īpaši sagatavo tematisko izstādi. „Dārzā” apmeklētāji basām kājām varēs (varēja) izstaigāt sajūtu taku, kamēr tukšo palātu četrās sienās ziedēs (ziedēja) efejas, smaržos (smaržoja) lavandas, plauks (plauka) bērzu birzs. Vinsentam van Gogam,  Zeldai Ficdžeraldei, Pēterim Krastiņam veltītajās istabās varēs (varēja) aizdomāties par  plūstošo robežu starp talantu un slimību, bet citās – par prātu un neprātu, par reālo pasauli un paralēlo, par „normālību” un „citādību”, par „mums”un „viņiem”, par sevi un „sevi otro”.

Kuratores: Kristīne Želve un Ieva Stūre.

Tā nebija izstāde tradicionālajā izpratnē. Iespējams, pat ne laikmetīgās mākslas izpratnē. Drīzāk veiksmīgi tēlains salikums no tā funkcionāli, medicīniski atpalikušā (vēsturiskā), kas šajās telpās, palātās vēl bija saglabājies, ar dažādu mākslinieku specifisko jaunpienesumu.

Neesmu izvirzījis mērķi – parādīt šo ekspozīciju attēlos, kas būtībā nemaz nebija iespējams. Drīzāk katram bloga viesim piedāvāt redzētā iespaidus. Tādā veidā mēģināt pagarināt trīsdienīgās izstādes terapiju.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s