Varonīgie elektriķi

Ja  es sabojātu kādas citas personas mantu/ierīci, tad pret mani noteikti iestātos kriminālatbildība par zaudējumu atlīdzināšanu. Bet kā ir ar “Latvenergo” meitas uzņēmuma “Sadales tīkla” elektriķiem, kas bez brīdinājuma atslēdz strāvas padevi, kas nenodrošina nemainīgus sprieguma parametrus, kas šajās dienās Ventas ciemam sabojājuši ap 60 elektroiekārtu?

 Man personīgi “Sadales tīkla” elektriķi nodarījuši zaudējumus par 550,- latiem, jo bez brīdinājuma īslaicīgi tika atslēgta strāva un datora cietais ārējais disks tika sabojāts – caursista diska elektroniskā iekārta. Datu atjaunošana un jauna diska iegāde man izmaksāja pāri par pieci simti latiem pluss, laika un nervu patēriņš.

Rakstot savu pretenziju “Latvenergo”, es neloloju ilūzijas, ka man zaudējumi tiks atlīdzināti. Savā vēstulē es jautāju – kādi dokumenti man jāiesniedz, lai tas notiktu. Mēneša laikā atbilde gan pienāca, bet par dokumentiem t.i. uz manu jautājumu atbilde netika sniegta.

Esmu sapratis, ka monopolista “Latvenergo” rīcību, kas vērsta pret patērētāju interesēm, aizsargā Ministru kabineta noteikumi Nr. 914. Vēlētos zināt kāds numurs ir tiem Ministru kabineta noteikumiem, kas aizsargā mani/mūs, kā patērētājus no “Latvenergo” piegādātās strāvas brāķa kvalitātes, no izvairīšanās atlīdzināt radītos zaudējumus.

Atbildes vēstulē man tiek piedāvāts, lai uzstādu neatkarīgus barošanas avotus un spriegumu stabilizējošās ierīces. Bet kādēļ tik nekvalitatīva elektroapgāde – par to ne vārda. Teikumi atbildes vēstulē ir kā glumi zuši, kas piedāvā “veiksmīgu sadarbību”. Mēs jums brāķi – atvienojumus, pārspriegumus, – jūs mums samaksu par paugstinātiem tarifiem. Monopolista cienīgs piedāvājums!

Te viens patiess komentārs, kas rakstīts sakarā ar Ventas ciemā notikušo eletroierīču sabojāšanu:

Tie ir valsts monopoluzņēmumi, ar kuriem pat veltīgi sākt runāt. Šie korumpētie uzņēmumi var atslēgt elektrību un pēc tam atrunāties, ka par to ir bijis paziņots, pazemināt spriegumu, kad ienāk prātā. Runāt cilvēcīgi saprotamā valodā nav vērts ,tā ir cīņa ar vējdzirnavām, gluži kā mūsu valdība. Abi taču ēd no vienas bļodas.

Ziema nemaz tik tālu nav. Uzsnigs sniegs un “varonīgie elektriķi” steigsies palīgā bezelektrībā esošajām mājsaimniecībām, jo tas, kas nebūs izdarīts vasarā, ziemā veikts jau skaitīsies varonība. Un droši vien par augstāku samaksu.

21.gadsimts. Latvenergo Sadales tīkli

Atļaujos izteikt nožēlu “Latvenergo” preses pārstāvei Ivitai Biderei, kas tagad (taču ar pašas piekrišanu) izlikta pamatotas kritikas amortizācijai. Līdz šim es viņu zināju kā enerģisku un godīgu darba darītāju.

Vēstule no “Latvenergo”
Smiltene. Te strādājuši “Sadales tīkla” speciālisti.
Arhitektūras piemineklis – baznīca Velēnā. Esmu dzirdējis, ka pasaulē ražojot arī kabeļus elektropievadei.

 

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s