Vienmēr gatavs!?

Atsaucoties uz šajās dienās Vienotības sapulcē izskanējušo aicinājumu – katram latvietim integrēt vienu krievu, – esmu sācis priekšdarbus uzdevuma realizācijai. Cik nenopietni paviršs un bērnišķīgi dumjš ir šis aicinājums, teorētiski sapratu uzreiz pēc tā izskanēšanas ziņu portālos. Praksē par to pārliecinājos, līdz ko ķēros pie “katra latvieša uzdevuma” īstenošanas.

Savu integrējamo izraudzījos no Rēzeknes. It sevišķi pēdējo notikumu gaismā tas man šķita vislietderīgāk, nekā jebkurā citā Latvijas pilsētā. (Saprotu, ka Lindermani integrēs pati Sarmīte Ēlerte.) Domāju, ko es te pa Rīgu citiem pa kājām maisīšos. Ar integrējamo personu man sestdien bija sākumsaruna 27 minūšu ilgumā un mēs jau tikām tuvu integrācijas uzdevuma sākumrobežai. Piebildīšu, ka mēs sapratāmies pietiekoši labi, bez naida un viltus, savstarpējās cieņas robežās lietojot abas valodas – krievu un latviešu. Bet, lūk, parādījās iepriekš neparedzēti apstākļi, uz kuriem no Vienotības tribīnes izskanējušajā aicinājumā nebija dotas atbildes. Sāksim ar to – kas man atmaksās šo un turpmākās telefonsarunas? Kas atlīdzinās mūsu kopējo pusdienu tēriņus (iespējams ar vīnu vai ko stiprāku integrācijas labā) Rēzeknē un Rīgā? Esmu domājis integrējamai personai parādīt vismaz pa vienai lugai latviešu teātros. Teātrī viņa nav bijusi pēdējos 20 gadus un viņas intelekta pakāpe veidojusies tikai no ziņām par Latvijas ilgspējīgo attīstību. Tālāk. Latviešu valodas apmācības kursi un mācību materiāli, viesnīcu izdevumi, latvisko suvenīru iegāde, latviešu prozas un dzejas grāmatu iegāde. Un transports. Izmantojot savu auto – degvielas apmaksa, sabiedriskajā – biļetes cena. Arī laiku, kas nepieciešams šī valstiskā uzdevuma veikšanai, man diemžēl nav iespējas ziedot tikai no sava maciņa. Tā būs stundu apmaksa? Kā sapratāt, jebkuras idejas realizēšanai jāparedz līdzekļi (cik lieli un no kurienes), tādēļ arī Sarmītes Ēlertes aicinājums/ideja, līdz ko sāku to kustināt, uzkārās kā dators. Kursors nekust no vietas.

Vienīgi jāpiezīmē, ka ar integrējamo personu Allu (vārds pārveidots) mēs jau nonācām pie abpusējas saskaņas, ka vispirms tomēr vajadzētu integrēt valdību tautā, tās centienos patiesā valsts attīstībā. Ja tik daudzskaitlīgi, kā vēl nekad notikusi latviešu emigrācija, vai integrējamie krievi būtu domāti aizbraukušo latviešu vietā?

Bez tam Alla piekrita, ka integrācijai pienākošos līdzekļus mēs varētu dalīt uz pusēm, jo tādā gadījumā viņa gatava parakstīt apliecinošu dokumentu par sevis integrēšanu. Tik sarunu beidzot viņa  pajautāja vai integrētajiem valsts varētu piešķirt atlaidi sirdspilieniem.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s