20 FOTOBAUŠĻI digitālo kameru lietotājiem

1. Iepazīsti savu digitālo fotokameru. Lasot lietošanas instrukciju, līdztekus izdari visas parametru uzstādīšanas darbības, uzņem kadrus un konstatē izmaiņas.

2. Turi tīru objektīva ārpusi un iekšpusi (spoguļkamerām). Nekad nemaini objektīvus vējā, putekļotā vidē. Maiņu dari ātri.

3. Pirms fotografēšanas pārliecinies vai atmiņas karte ir aparātā, vai izdzēsti iepriekšējie uzņēmumi, kas jau pārnesti datorā. Formatizē karti.

4. Attiecīgi gaismas apstākļiem, uzliec jutību 100, 200 vai 400. Sevišķi sliktos gaismas apstākļos lieto 800, ekstrēmi sliktos 1600 vai vairāk, ja aparātā šāda iespēja paredzēta.

5. Attiecīgi vajadzībai izvēlies rezolūciju – uzņēmuma formātu JPG (vairāk piemērots sadzīviski dokumentāliem sižetiem) vai RAW (radoša rakstura attēliem, lieliem palielinājumiem). Sākot uzņemšanu pārliecinies, vai kartes ietilpība izrādīsies pietiekoša. Vēlams, lai kartes ietilpība būtu ar rezervi – 4GB, 8GB, 16GB.

6. Pirms fotografēšanas savlaicīgi pārbaudi uzstādītos parametrus, vai tie atbilst tūlitējai atbilstībai uzņemšanas apstākļiem.

7. Iepazīsti fotografējamo objektu, novērtē situāciju un izvēlies labāko uzņemšanas punktu. Ja šaubies, uzņem no vairākiem punktiem, jo ir iespēja pārbaudīt rezultātu. Atceries, – kameras ekrāns sava nelielā izmēra pēc, neļauj simtprocentīgi spriest par kadra kvalitāti, atstāt to, vai dzēst. Ja šaubies – atstāj.

8. Ņem vērā, ka spilgti laukumi kadrā (logi, ieslēgti gaismas ķermeņi, gaismu atstarojošas virsmas) ietekmē eksponēšanas mērījumu rezultātus. Ja lieto zibspuldzi, atspīdums spogulī kadru darīs tumšu.

9. Fotokameru turi precīzi horizontāli vai vertikāli. Lieto statīvu.

10. Ar saviem pirkstiem nejauši neaizsedz aparāta pareizai darbībai paredzētas vietas.

11. Slēdzi nospied mierīgi, nesteidzoties, kā mērķī šaujot. Slēdža nospiešanas brīdī vari aizturēt elpu.

12. Uzņemot ar zibspuldzi, pārliecinies vai tā pilnībā uzlādējusies.

10. Sevišķi sliktos gaismas apstākļos radi iespēju kameru atbalstīt. Stabils statīvs – visdrošākā iespēja asiem kadriem vājā gaismā.

13. Seko līdzi norādījumiem, kas parādās kameras ekrānā. Ja karte pilna, nomaini pret tukšu.

14. Atmiņas kartes turi aizsargvāciņos tā, lai pilnās un tukšās būtu atsevišķās vietās.

15. Savā datorā iekārto uzņemtā fotomateriāla  arhīvu, iepriekš izdomājot glabāšanas tēmu galvenos nosaukumus un sazarojošās sadaļas. Šai sistēmai jābūt tādai, lai īsā laikā vari atrast jebkuru vajadzīgo attēlu. Oriģinālus neaizstāj ar rediģētajiem attēliem, saglabā abus veidus.

16. Kameru, kartes neturi saulē, mitrumā. Saudzē no putekļiem.

17. Turi rezervē aparāta, zibspuldzes barošanas batareju komplektu. Izbraucienos ņem līdzi barošanas akumulatoru uzlādēšanas ierīces. Sevišķi intensīvas fotouzņemšanas gadījumos lieto portartīvo cieto disku vai klēpjdatoru.

18. Sargā fotokameru no triecieniem, smiltīm, krišanas. Kameru novietojot uz galda pārliecinies, lai siksniņa nepārkarās pār galda malu.

19. Centies iegādāties kartes ar kapacitātes rezervi, kaut sākumā šķiet, ka būs par daudz. Apetīte bildēt rodas fotografējot.

20. Dari tā, lai fotografējot būtu pārliecība, ka viss ir tā, kā vēlies. Lai fotografēšanas process un apstrāde sniedz gandarījumu un interesantus attēlus pēc būtības.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s